TEHLOVÝ KAMEŇ hr.5, 6, 8 cm-žlto červená

Rustikálny vzhľad Tehlového kameňa ho predurčuje k rôznym využitiam. Či je to prístupová cesta, chodník, oddychová plocha - tento klenot Vášho dvora bude vždy spĺňať aj najnáročnejšie požiadavky majiteľa. Ani ste netušili, že tieto tehly sú vlastne dizajnovými prvkami u Vás doma. Nič nebráni tomu, aby ste z nich vytvorili hoci aj malé umelecké dielo na dvore, v záhrade alebo na terase.

Jeho ušlachtilá krása  má schopnosť vytvátať patinovú, domácu náladu. Jeho elegancia a prirodzenosť sa hodí k akémukoľvek stavebnému štýlu, majstri ho dobre poznajú a radi s ním pracujú. 

Jeho odolnosť voči poveternostným vplyvom, opotrebeniu a záťaži mu zabezpečuje stabilitu počas desaťročí, z dôvodu viacerých druhov hrúbok je jeho použitie neobmedzené. Jeho cena súperí s cenou sivej zámkovej dlažby, no pritom je obrovský rozdiel v pohľade na zámkovú dlažbu postavenú z obyčajných sivých prvkov a z prémiového Tehlového kameňa.

Zásady pokladania Tehlového kameňa sa dokonale zhodujú s pokladaním iných zámkových dlažieb, nepotrebuje špeciálnu technológiu. Ako pri každom druhu zámkovej dlažby, aj pri tejto treba zabezpečiť podopretie obruby.

Môžeme použiť palisádový obrubník alebo parkový obrubník, ale pravdepodobne najkrajší vzhľad dostaneme ak použijeme ako obrubu sám Tehlový kameň.

Pod Tehlový kameň nie je potrebné vyhotoviť betónový základ, postačí základ z drveného kameňa a naň vyrovnávacia vrstva z piesku, avšak tieto treba zvlášť dobre zapracovať. Hrúbku podkladu vždy ovplyvňuje kvalita podložia a očakávaná zaťažiteľnosť, pred začatím pokladania dlažby odporúčame vyžiadať si posudok od odborníka

Prevedenia
TK-žlto červená 24x12x6
23,68 € /m2

Odporúčame
Používaním stránok prevádzkovateľa SIBEKA GROUP s. r. o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.