Ste človek, ktorý oceňuje ušľachtilú eleganciu dreva, ale zameriava sa na trvalé a solídne riešenia? Zoznámte sa s dlažbou s imitáciou dreva, ktorá dokonale spája výhody surovín: dreva a kameňa. Je to perfektná symbióza, ktorá zaručuje na jednej strane najvyššiu úroveň estetiky v záhradnej architektúre a na druhej strane trvanlivosť a perfektný vzhľad materiálu. Spoznajte záhradnú dosku trochu lepšie!

 

1. Vzhľad dreva

Existuje dôvod, prečo sa tento typ dlažby nazýva betónové drevo. Vzhľadom dokonale pripomína textúru ušľachtilého dreva. Betónové dosky napodobňujú drevo až do tej miery, že v nich vidíte stopy ručného opracovania a všetky čary dreva, ako sú hrče alebo prehĺbenia okolo jadra. Imitujú drevo nielen farbami alebo vzorom, ale aj štruktúrou, ktorá je charakteristická pre tento nepravidelný prírodný materiál.

2. Odolné vlastnosti betónu

Prírodné drevo, aj keď je krásne, má veľa nevýhod. Najnevýhodnejšiou vlastnosťou je nízka úroveň trvanlivosti. Mráz a teplo drevo vysušuje, dážď a sneh spôsobujú hnilobu. Drevené dosky majú krátku životnosť, ľahko sa poškodia a vyžadujú starostlivú a častú údržbu. Musia byť pravidelne impregnované, chránené pred ničivými poveternostnými podmienkami. Čo teda môžete urobiť, ak vás stále ťahá k drevenej terase?

Týmto problémom sa dá ľahko vyhnúť výberom betónovej terasovej dlažby a imitáciou dreva ako napr. Záhradné parkety, Záhradné drevo ALTUS, Záhradná doska. Tieto dosky nebudú trpieť pod vplyvom dážďu alebo snehu. Ich údržba a starostlivosť si nevyžadujú osobitnú starostlivosť ani nákladnú údržbu. Po uložení na terase vám budú slúžiť mnoho rokov . Toto riešenie je praktickejšie a trvácnejšie ako prírodné drevo.

3. Nekonečné možnosti aranžovania.

Veľkou výhodou betónovej dosky je jej obrovský aranžovací potenciál. Vzhľadom na vynikajúce fyzikálne vlastnosti je ťažké nájsť miesto, kde by sa nemohlo použiť. Vďaka dostupnosti viacerých farieb môžete podlahu navrhnúť presne podľa vašich preferencií. Terasové dlažby zo série Realit napodobňujúce drevo vám umožňujú vytvárať rôzne vzory uloženia. Ak si ceníte harmóniu, umiestnite dosky paralelne k sebe, alebo ak máte radi extravaganciu, uložte dosky priečne. Toto riešenie určite prinesie do vašej záhrady nádych čerstvosti.

4. Jednoduché čistenie.

Je jasné, že prírodné drevo na terase môže byť problematické. U prírodného dreva je tiež problém udržať podlahu čistú. Betónové dosky neabsorbujú vlhkosť, takže sa veľmi ľahko čistia. Nápoj rozliaty na terase nie je problém, postačí len ručné čistenie. To by nebolo také jednoduché u dreva.

5. Sloboda štýlu.

Terasa zhotovená z betónových platní vám umožní vychutnať si v pobyt v záhrade, obdivovať krásu dreva s pevnosťou betónu. Drevo je skôr určené pre rustikálny štýl, kameň a podobné materiály sa zvyčajne vyznačujú modernými aranžmánmi s elegantnou jednoduchosťou. Ak sa budete držať týchto zásad, budete musieť akceptovať nedokonalosť dreva navždy, keď snívate o retro dekorácii. Betónová doska vám umožňuje tieto nepísané pravidla zladiť a zhotoviť terasu, ktorá esteticky zapadá aj do rustikálneho štýlu.

Terasová dlažba s imitáciou dreva kombinuje najlepšie vlastnosti dvoch rôznych materiálov. Doprajte svojej terase štýlový vzhľad dreva a odolnosť betónu!